O mě

Ne vždy jsem věděla, co a proč bych měla jíst nebo proč bych se měla víc hýbat. Přivedl mě k tomu můj vlastní problém se zdravím, který jsem musela řešit, a vlastně mi ukázal, co mě nejvíc baví, naplňuje a že nejen mě, ale i ostatním můžu pomoci.

Ačkoli jsem nikdy neměla problém s váhou, zatoužila jsem po „ideálu štíhlosti – po postavě modelky“ a jak už to tak u mladých holek v pubertě bývá, přestala jsem pořádně jíst, začala nepřiměřeně cvičit a přivodila si takovou „hezkou“ nemoc, s kterou jsem dlouho bojovala … a vyhrála.

Paradoxně můj zájem o pohyb byla cesta ven z bludného kruhu (přestože na gymnáziu byste mě v tělocvičně jen těžko zastihli). Začala jsem si kupovat odborné časopisy o fitness a s tím šla ruku v ruce kvalitní výživa. Protože nemůže být zdravé tělo bez správného jídla a nemůže být funkční tělo bez správného pohybu.

Studium na vysoké škole bylo protkáno poznáváním výživy, složením potravin a jejich kvality, složení stravy, spotřebními koši, různými výživovými směry, analýzami spotřeby a také (jak jinak) potřebným cvičením. Jiný životní styl než na který jsem byla doposud zvyklá.

Toto vše dohromady mě přivedlo tam, kde jsem dnes. Takový druhý začátek.

Poradenství v tomto oboru pro mě neznamená pouze sepsání jídelníčku, ale starost o celého člověka. A mým cílem není vás naučit "jen" vybrat to správné jídlo pro své tělo, ale abyste se naučili své tělo vnímat, respektovat a cítili se dobře. Abyste pochopili, že i malé zhřešení může být pro vás přínosem a nebáli se, že kostička čokolády nebo sklenka vína jsou tím největším nepřítelem.

Pomáhám vám pochopit, že změna je radost, je to Vaše výhra. Není čeho se bát, máte vedle sebe parťáka, který vám bude oporou.

 

Vzdělání a odborné kompetence

2005 - ČZU v Praze

2004 - 2005 - BoKu Universität, Vídeň

2014-2018 - spolumajitelka a jednatelka spol. Fresh&Tasty (frančíza UGO)

2015 - akreditovaný kurz Poradce pro výživu (Welko)

2015 - Zdravá výživa dítěte (Fitness Institut)

2016 - Výživa dětí, těhotných a kojících žen (Welko)

2016 - Nordicwalking (NordicWalkingPoint)

2018-2020 - Poradce přírodní medicíny (Kamaté)

2020-2021 - Cesta 12 drah (roční výcvik - práce s meridiány, psychosomatika, TCM)

6/2021 - Access Consciousness - Bars

8/2021 - Access Consciousness  - TP Facelift

9/2021 - Access Consciousness  - Foundation

4/2022 - Access Consciousness - 3DBody course